Bulut

Türkiye’nin yenilikçi ve özel telekomünikasyon çözümlerini bireysel ve kurumsal
kullanıcılara sunmak için çalışıyoruz.

Bulut Sunucu

 

Cloud Server Nedir?

Cloud, verileriniz ve işlem gücünüzün sadece bir makine ile sınırlanmadığı veri barındırma ve işleme sistemidir. Dosyalarınız tek bir sunucu yerine bir sunucu çiftliği içerisinde barınır ve çalışır. Bu sayede hem sunucuda oluşabilecek teknik arızalarda kesinti yaşamazsınız, hem de anlık olarak sunucu çiftliğinin kaynaklarından yararlandığınız paydayı değiştirebilirsiniz. Bu sistem aynı zamanda inanılmaz esnek bir ücretlendirme modelini ve ihtiyaca göre ölçeklendirebileceğiniz bir hosting hizmetini mümkün kılar.

Kârlılık

SinerjiCloud ile Standart hosting hizmetlerinde olduğunu gibi sabit bir alan zorunluluğunuz yoktur. Bu sayede işlem ve veri alanı ihtiyaçlarınıza göre sunucunuzu up/down-scale edebilirsiniz ve sadece kullandığınız kadar kaynak için ücret ödersiniz.

Esneklik

Yeni bir sunucuyu kurup başlatmak ya da halihazırda çalışan bir sunucunun kaynak payını değiştirmek için yönetim panelinde tek bir ayarı değiştirmeniz yeterli. Sunucunuzun kaynaklarını ihtiyaçlarınıza göre şekillendirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Verimlilik

Bu kadar esnek ve karlı bir yapı ile kısıtlı kaynakların kullanım verimliliğini en üste taşıyabilirsiniz. Bu sayede hem işiniz, hem bütçeniz, hem de kullanmadığınız kaynakların israfını engelleyerek dünyamız için yüksek verimlilik elde edersiniz.

%99.99 Erişebilirlik

SinerjiCloud, standart Sunucuların aksine iş yükünü büyük bir sunucu çiftliğine dağıttığı için, işlem gücünüz her an emrinizdedir. ST'ın internet servislerine omurga üzerinden bağlı alt-ağı* ile Buluttaki sunucularınız her an erişilebilirler. *:Yurt içinden 3, yurt dışından 2 farklı internet altyapı operatörü ile toplam 4 farklı telekom santrali ile %100 yedekli olarak direkt bağlantısı olan tam bağımsız datacenter. Aktif 60 Gbit’lik kullanıma sahip, 960 Gbit'lik kapasite sayesinden kesintisiz erişim imkanı.

Yedeklilik

SinerjiCloud, her türlü cihaz arızasına karşı alabileceğiniz en iyi güvenlik önlemidir. Verileriniz tek bir sunucuda barındırılmak yerine RAID ile yedeklenen sayısız disk üzerinde tutulur, opsiyonel yedekleme hizmeti ile veri kaybı yaşamadan güvenle kullanabilirsiniz.

Storage Altyapısı

SinerjiCloud altyapısı, kendi içinde fiziksel yedekli 400+ adet disk kapasitesi barındıran EMC VNX ürün ailesi üzerinden ana sistemleri ile N+N yedeklilik sağlamaktadır. Bunun yanında toplamda 200+ adet disk kapasitesi ile DELL Equallogic ürün ailesi üzerine organize edilmiş olan son storage katman ile de N+N+1 şeklinde yedeklilik sağlanmış bulunmaktadır. Tüm storage katmanları RAID 60 disk organizasyonu ve SSD diskler üzerinden cache yapılandırılması ile toplamda 160 GBİT'lik iSCSI ve Fiberchannel erişim arayüzleri üzerinde %100 devamlılık ve veri güvenliği sağlanmaktadır. SinerjiCloud özel ihtiyaçlarınız için müşterilerine %100 izole storage altapısı sunabilmektedir.